Zwycięstwo dla ZSEiT w konkursie na adwentowy kalendarz

[28.12.2022]

Dnia 20. 12. 2022 w Elblągu odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki Wojewódzkiego Konkursu na Niemiecki Kalendarz Adwentowy.

Zadaniem uczniów było zrobienie takiego kalendarza. Z siedmiu wykonanych prac, należało zgłosić trzy. W konkursie zwycięskie trzy miejsca zajęły uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku: I miejsce - Roksana Kruk uczennica klasy II GT, miejsce II - Kasia Kostrzewa z klasy II AT i miejsce III - Oliwia Barszcz uczennica klasy II OL.  W przyjemny świąteczny nastrój wprowadziło uczestników wydarzenia przedstawienie o powstaniu choinki w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej SPKS im. Św. Franciszka w Elblągu oraz krótka prezentacja pani dr Ewy Leszczyńskiej o tradycjach adwentowych i świątecznych Niemców.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a „medalistkom” gratulujemy wygranej.