Sukces ucznia ZSEiT na XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

[24.02.2023]

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych po raz pierwszy wzięli udział w okręgowych eliminacjach XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, które odbyły się w Białymstoku.

Olimpiada składała się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie klas IV - Bartosz Jarzęcki i Michał Chojecki rozwiązali test teoretyczny składający się z 40 pytań z zakresu biologii, chemii, zasad żywienia i technologii gastronomicznej. Natomiast zadanie praktyczne dotyczyło doboru dań, przedstawienia procesu technologicznego dań w diecie lekkostrawnej oraz dobrania odpowiedniej zastawy stołowej. Należało też ocenić jadłospis pod względem zawartości białka. Ciekawostką jest to, że wszystkie obliczenia miały być zrobione bez korzystania z kalkulatora.
Po ciężkiej walce  Bartosz Jarzęcki zdobył 3 miejsce i zakwalifikował się do eliminacji centralnych , które odbędą się w marcu w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.