II  LO z  ZSEiT  szkoli się w Braniewie

II LO z ZSEiT szkoli się w Braniewie

[15.05.2023]

Kadeci II LO z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych Pasłęku odbyli swoje drugie szkolenie w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej w dniach 08 - 12 maja 2023r. pod opieką nauczycieli: Anety Wołosz i Bolesława Czechowskiego.

Podczas szkolenia kadeci uczestniczyli jako sędziowie - instruktorzy w Mistrzostwach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w pokonywaniu Ośrodka Szkolenia Fizycznego. Kadeci odbyli trening musztry zgodnie z planem szkolenia oraz sprawdzian - strzelanie z karabinków pneumatycznych. Wyniki strzelania nie były rewelacyjne, ale wynikało to z niewielkiej liczby treningów. Zwyciężył Dawid Koladyński, osiągając rewelacyjny wynik 49 na 50 możliwych punktów, drugi był Krzysztof Forysiak - 47 punktów, a trzecie miejsce zajął Samuel Winogrodzki - 43 punkty.  W ramach szkolenia odbyły się zajęcia z SERE, czyli surwiwalu, przetrwania, oporu i ewakuacji z terenu zajętego przez przeciwnika. Zwyciężyła drużyna Mai Mandryk „PALUSZKI”, która odnalazła 5 żołnierzy, drugie miejsce zajęła drużyna Dawida Koladyńskiego „EL DIABLOS”, a trzecie ex-aequo drużyny Alana Kirola „LISCIANIE” i Tomasza Woźnowskiego „XYZ”. Codzienne szkolenie wypełniały zajęcia na hali sportowej lub miejskim basenie w Braniewie.

Udział w ceremonii zamknięcia Mistrzostw Dywizji zakończył pobyt kadetów na obozie szkoleniowym, z którego każdy uczeń przywiózł nie tylko moc wspomnień, ale i  pamiątkową filiżankę.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.