OBÓZ SZKOLENIOWY  I OPW- ZSEiT W 9 BBKPanc w BRANIEWIE 13.05-17.05.2024 r.

OBÓZ SZKOLENIOWY I OPW- ZSEiT W 9 BBKPanc w BRANIEWIE 13.05-17.05.2024 r.

[22.05.2024]

13.05-17.05.2024 r. w 9 BBKPanc odbyło się pierwsze szkolenie I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego pod opieką nauczycieli: Justyny Konopackiej i Bolesława Czechowskiego.

W poniedziałek po przyjeździe uczniowie zostali zakwaterowani w budynku koszarowym. Następnie odbyło się spotkanie w Sali Tradycji Brygady z Szefem Szkolenia ppłk Zbigniewem Gracą oraz kustoszem, który przybliżył kadetom historię Brygady. Tego samego dnia uczniowie uczestniczyli w treningu musztry zgodnie z planem szkolenia, a w godzinach popołudniowych – w treningu w hali sportowej. Tradycyjnie od pierwszego dnia wszyscy musieli przestrzegać regulaminu oraz porządku dnia. Każdy dzień rozpoczynał się  pobudką o godz. 6.00 i zaprawą fizyczną o godz. 6.30.

W kolejnych dniach szkolenia kadeci brali udział:

- w sprinterskim biegu na orientację w ramach Mistrzostw 9 Brygady (I miejsce zdobył Paweł Rudyk, II – Jakub Ged, a III – Jan Urban, w kategorii kadetek wygrała Tatian Kosiorek, druga była Weronika Kurowska,  a trzecia - Milena Wąsiewska);

- w strzelaniu z karabinka pneumatycznego z trzech postaw: leżącej, klęczącej i stojącej (zwyciężył Tomasz Słowiński -42 pkt/ na 50 możliwych, II miejsce zdobył Igor Pontus - 42 pkt, III - Paweł Rudyk -40 pkt.);

-  w drużynowym klasycznym biegu na orientację na mapie „Bauda Płn.” (zwyciężyła drużyna w składzie: Kaja Spychalska, Igor Pontus, Alex Woźniak, II miejsce zdobyli: Ewelina Koksa, Tomasz Słowiński i Bartłomiej Olejniczak, III - Katarzyna Bełza, Tomasz Kamiński i Paweł Rudyk).

Zawody zakończyły się pieczeniem kiełbasek na ognisku. Po wyczerpujących zajęciach uczniowie mogli skorzystać z hali sportowej lub basenu miejskiego.

W ostatnim dniu obozu szkoleniowego nastąpiło rozliczenie sprzętu kwaterunkowego i podziękowanie Dowódcy Brygady za gościnę i możliwość odbycia krótkiego, ale intensywnego szkolenia. Przez cały pobyt pogoda dopisywała, a wśród uczniów panowała przyjazna atmosfera. Na pewno nie był to stracony czas. Obóz był okazją do integracji klasy I OPW w czasie zajęć i poza nimi. Pobyt w Braniewie dał możliwość doskonalenia współdziałania w zespole oraz wspólnego funkcjonowania w warunkach innych niż w szkole. Kadeci poznali zasady służby wojskowej i pobytu w jednostce wojskowej oraz nauczyli się przestrzegać obowiązujących regulaminów. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny obóz, który odbędzie się w maju przyszłego roku.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Uczniowie I OPW - ZSEiT Pasłęk przy współpracy wychowawcy klasy Justyny Konopackiej oraz nauczyciela szkolenia wojskowego - mjr rez. Bolesława Czechowskiego.