Wspomnienia z obozu szkoleniowego III LO ZSEiT w garnizonie Pasłęk

Wspomnienia z obozu szkoleniowego III LO ZSEiT w garnizonie Pasłęk

[04.11.2020]

Kadeci trzeciej klasy LO o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w obozie szkoleniowym, który z względu na ograniczenia epidemiczne odbywał się w rejonie Pasłęka.

W pierwszym dniu zajęcia przeprowadzono w kompleksie leśnym niedaleko tzw. „jeziorka”. Odbyła się „pętla taktyczna”, czyli zaliczanie kolejnych zadań tj.: przejście przez pole minowe, opatrzenie rannego, dostarczenie amunicji, przejście przez teren skażony, pokonanie przeszkody wodnej, czołganie się poprzez pełzanie w warunkach ostrzału przez przeciwnika.

W ramach szkolenia przeprowadzono drużynowe mistrzostwa klasy w biegu na orientację w elbląskiej Bażantarni. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna Wiktorii Sobocińskiej, a wśród chłopców drużyna Adama Ochnika.

Kolejnym etapem szkolenia było strzelanie. Na strzelnicy Gołąbki koło Pasłęka kadeci strzelali z ostrej amunicji z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa. Kadeci strzelali z karabinka /popularnego Kałasznikowa/ i pistoletu GLOCK. Ćwiczenia były bardzo atrakcyjne z uwagi na to, że prowadził je instruktor strzelectwa pod kątem działań policji. Najbardziej uniwersalnym strzelcem okazał się Tomasz Koladyński, a wśród dziewcząt Patrycja Piotrowska.

Kadeci byli zadowoleni z przebiegu obozu, bo mimo ograniczeń, udało się przeprowadzić je w zadawalającym stopniu.