Nas nic nie zatrzyma – ZSEiT realizuje projekt Erasmus+ „Nowe umiejętności = nowe możliwości”

Nas nic nie zatrzyma – ZSEiT realizuje projekt Erasmus+ „Nowe umiejętności = nowe możliwości”

[22.03.2021]

Nie znamy dnia ani godziny, kiedy wszystko wróci do normy i młodzież z ZSEiT wyruszy do Rimini na zaplanowane w tym roku dwutygodniowe staże w firmach branży gastronomicznej, ekonomicznej oraz agrobiznesu.

Prawdopodobnie, ze względów bezpieczeństwa, termin wyjazdu zostanie przesunięty, ale to nas nie powstrzymuje i powolutku przygotowujemy się do podróży.  Chcemy być gotowi, gdy tylko nasz włoski partner - Sistema Turismo da zielone światło, dlatego 9 marca 2021 r. rozpoczęliśmy warsztaty języka włoskiego oraz wiedzy o włoskiej kulturze i włoskich zwyczajach. 

Cała 20-osobowa grupa będzie uczestniczyć w 25 godzinach warsztatów ogólnego języka włoskiego, a następnie rozpocznie zajęcia języka specjalistycznego w mniejszych grupach z podziałem na branżę gastronomiczną, ekonomiczną oraz agrobiznesu. Zajęcia prowadzi pani Justyna Dolega, która już wspierała nas we wcześniejszych projektach i wśród uczniów zbiera same pochlebne opinie. Oto niektóre z nich:

„Bardzo miła Pani, aż chce się słuchać i umie zainteresować tym, co robi”- Amelia,

„Bardzo ciekawe i nowe doświadczenia, a Pani bardzo miła”- Paulina,

„Lekcje bardzo fajne, miła Pani, jak nie rozumiemy, to spokojnie tłumaczy, nie ma nic na siłę. Każdy ma możliwość wypowiedzenia się, co też jest dobrą sprawą”- Ola

oraz wisienka na torcie „Signora molto simpatica” -  komentarz Kamili. 

Mamy nadzieję, że najbliższe miesiące oczekiwania upłyną nam pod znakiem włoskich podróży, na razie palcem po mapie ..., ale potem już nic nas nie powstrzyma.