Konkurs kulinarny w ZSEiT

[27.04.2021]

Miło nam zakomunikować, że właśnie zakończył się etap szkolny konkursu „Smaki Wsi - Staropolskie słodkie wypieki na polskim stole”, którego pomysłodawcą był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Do konkursu przystąpiły 4 zespoły uczniów technikum kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Zadaniem uczniów było przygotowanie słodkiego staropolskiego wypieku, opracowanie receptury gastronomicznej, udokumentowanie procesu produkcyjnego oraz uzasadnienie wyboru dania. Najważniejszym etapem była ekspozycja przygotowanego wypieku i podanie go w oryginalny sposób. Jury oceniło przygotowane wypieki zgodnie z kryteriami uwzględnionymi w regulaminie. Po burzliwych obradach ustalono następujący werdykt:

miejsce I zespół: Roksana Pomagruk i Bartosz Jarzęcki - miodownik,

miejsce II zespół: Julia Potrapeluk i Natalia Kamińska - tarta makowo-jabłkowa,

miejsce III: Magdalena Czarnecka - mazurek królewski wielkanocny,

miejsce IV zespół: Weronika Borzym i Kinga Kulesza - ciasto orzechowe po staropolsku.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i życzmy dalszych sukcesów.

Zespół, który zajął I miejsce będzie reprezentował szkołę w ogólnopolskim konkursie.

Już dziś trzymamy kciuki i życzymy POWODZENIA.