Absolwenci ZSEiT opuszczają mury szkoły

[05.05.2021]

Piątek, 30 kwietnia 2021 r. upłynął w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w atmosferze pożegnań.

Dyrekcja i wychowawcy zaprosili absolwentów na skromną uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły. W tym roku spotkanie z młodzieżą odbyło się w trybie stacjonarnym, w dwóch turach, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Po raz ostatni mury szkoły jako uczniowie przekroczyli przedstawiciele 4 klasy technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych i  klasy 3 liceum ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym. Jak ważny to moment dla młodych ludzi podkreślał w przemówieniu dyrektor Marian Matuszczak, gratulując wszystkim, którzy pokonali trudy lat nauki oraz życząc sukcesów w trakcie zdawania egzaminów maturalnych i w poszukiwaniu właściwej drogi zawodowej. Nie zabrakło chwil wzruszeń w trakcie krótkich wystąpień pań wychowawczyń. Podczas oficjalnego spotkania pan dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, najlepszym uczniom – nagrody książkowe, statuetki za osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne kierowane do rodziców. Uczniowie klasy mundurowej otrzymali Certyfikaty Ukończenia Podstawy Szkolenia Wojskowego, a najlepsi kadeci dyplomy i statuetki, które zostały przygotowane przez mjra Bolesława Czechowskiego.

Uczniowie młodszych klas, którzy tym razem nie mogli uczestniczyć w uroczystości, nie zapomnieli o swoich starszych kolegach. Młodzież przygotowała filmiki ukazujące migawki ze szkolnej przygody absolwentów, które umieścili na facebookowej stronie szkoły.

Zawsze coś się kończy, ale równocześnie coś się zaczyna. Gratulujemy i życzymy Wam Drodzy Absolwenci połamania piór i szerokiej drogi, sukcesów w dalszym kształceniu i życiu osobistym. Waszym rodzicom przesyłamy wyrazy podziękowania za troskę o swoje pociechy, wsparcie i współpracę na różnych płaszczyznach funkcjonowania szkoły.

Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia w nauce:

Julia Machul – klasa 3 OL – średnia roczna 5,63; z całego cyklu 5,35

Julia Antczak – klasa 3 OL – średnia roczna 5,25; z całego cyklu 5,3

Dominika Rudek – klasa 3 OL – średnia roczna 5,14; z całego cyklu 5,16

Wojciech Wiergowski – klasa IV AT – średnia roczna 4,55; z całego cyklu 4,8

Izabela Andrzejczak – klasa IV GT – średnia roczna 5,0; z całego cyklu 4,75.

Uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia sportowe:

Adam Ochnik – klasa 3 OL

Damian Ciereszko – klasa 3 OL

Sebastian Zawistowski – klasa 3 OL

Wiktoria Sobocińska – klasa 3 OL

Dawid Poniatowski – klasa 3 OL

Patryk Tużyk – klasa 3 OL

Mateusz Stolica – klasa IV GT.

Najlepsi kadeci i kadetki:

Wiktoria Sobocińska

Julia Machul

Dominika Rudek

Patrycja Piotrkowska

Julia Antczak

Izabela Czartoszewska

Tomasz Koladyński – najwszechstronniejszy strzelec

oraz dyplomy:

Alan Stenzel – I miejsce w strzelaniu z karabinka kbk AK

Stanisław Żak – I miejsce w strzelaniu z pistoletu GLOCK.

Relacja fotograficzna w galerii: