Dyrektor ZSEiT z medalem ruchu olimpijskiego

[18.06.2021]

W dniu 14 czerwca br. w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu odbyły się trzy połączone imprezy, tj.: podsumowanie 20-letniej działalności Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego w zakresie szerzenia idei olimpijskiej, otwarcie Mistrzostw Wojska Polskiego w Judo oraz Jubileusz 90 urodzin Pani Heleny Pilejczyk – byłej łyżwiarki, która ustanowiła 48 rekordów Polski oraz zdobyła 37 tytułów mistrzyni Polski.

Przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego Janusz Pająk mówił o tym, że w ubiegłym roku pandemia przeszkodziła w zorganizowaniu uroczystości, a dzisiaj jest czas, by nagrodzić ważne dla sportu osoby.

Wśród wyróżnionych był Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak, trener lekkiej atletyki, którego Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu uhonorował srebrnym medalem „ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO RUCHU OLIMPIJSKIEGO“. Medal może być przyznany m.in. indywidualnym działaczom za szczególne zasługi w popularyzowaniu dorobku polskiego sportu, propagowaniu idei olimpijskiej i promowaniu jej wartości w różnych środowiskach.

To znaczące wyróżnienie za zaangażowanie szerzące ducha sportu.

Serdeczne gratulacje!