Działania wolontariackie w ZSEiT

[24.06.2021]

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku to osoby, które są gotowe do niesienia innym bezinteresownej pomocy.

W ostatnim czasie udowodnili to, włączając się w aktywny sposób w akcje charytatywne organizowane przez Stowarzyszenie „Wiem Umiem Potrafię”.  W kwietniu uczniowie klas I i II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali wypieki, które były sprzedawane na „Charytatywnym Kiermaszu Ciast dla Julii”. Oprócz przygotowania ciast, uczniowie pomogli również w ich sprzedaży.

W czerwcu natomiast młodzież zaangażowała  się w obsługę dobroczynnego obiadu, z którego dochód był przeznaczony także na cele charytatywne. Za swoją aktywność uczniowie otrzymali podziękowania od Prezes Stowarzyszenia Katarzyny Grzegorzak Szelugi.

Dyrekcja i nauczyciele  bardzo dziękują młodzieży za zaangażowanie i poświęcony czas na rzecz lokalnej społeczności.