Przyjemne z pożytecznym - młodzież  ZSEiT w Aniołowie

Przyjemne z pożytecznym - młodzież ZSEiT w Aniołowie

[25.06.2021]

Kończący się rok szkolny był trudny i wyczerpujący, dlatego uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku postanowili wykorzystać ostatnie chwile w szkole w sposób przyjemny, a zarazem pożyteczny.

23 czerwca 2021 r. uczniowie klasy drugiej technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu i technik ekonomista wyjechali na wycieczkę dydaktyczno-integracyjną do Aniołowa, k. Pasłęka. Jest to wioska tematyczna, której symbolem są anioły. Rzeźby i płaskorzeźby aniołów znajdują się niemal w każdym miejscu wsi. Spacer po Aniołowie poprzedzony był słodkim poczęstunkiem – słynnymi racuchami przygotowanymi przez panie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Wsi Aniołowo. Dzięki uprzejmości pani Haliny Cieśli młodzież zwiedzała malowniczą wieś, spacerując „Szlakiem aniołów i urokliwych zakątków”. Podczas zwiedzania wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali legendy o powstaniu Aniołowa. Ponadto uczniowie mogli zobaczyć skansen maszyn rolniczych, anielski plac zabaw. Wiele radości sprawiło im pieczenie chleba i tworzenie aniołków z gliny, a także robienie wielkich baniek mydlanych. Swoją gościnność okazali również chłopcy z technikum agrobiznesu – Maciej i Bartosz, mieszkańcy Aniołowa. Zaprosili na swoje posesje i opowiadali o pracy w gospodarstwie oraz urokach tego miejsca. Na zakończenie pobytu w „anielskiej wiosce”, sołtys wsi, pan Zbigniew Cieśla, zorganizował ognisko i pieczenie kiełbasek. Z pewnością wizyta w Aniołowie przyniosła wiele pozytywnych wrażeń, a także dała możliwość zdobycia wiedzy i nowych umiejętności. To był miły akcent na zakończenie roku szkolnego 2020/2021.