Początek roku szkolnego 2021/2022 w ZSEiT

Początek roku szkolnego 2021/2022 w ZSEiT

[03.09.2021]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który jest ważny dla każdego ucznia i nauczyciela - to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

Początek roku szkolnego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, wzorem ubiegłego roku, przybrał szczególną formę. Obostrzenia związane z pandemią wpłynęły na organizację 1 września tradycyjnej uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny 2021/2022  – apel zorganizowano dla uczniów pierwszych klas, zaś uczniowie starszych klas rozpoczęli ten rok od spotkań z wychowawcami. 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: wicestarosta elbląski Ryszard Zając i licznie przybyli rodzice uczniów.

Przemawiający do młodzieży Dyrektor Marian Matuszczak oprócz ciepłych słów powitania, zwrócił także uwagę, że w bieżącym roku uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale także z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych. Dyrektor przypomniał również wydarzenia sprzed ponad 80 lat – mówił o 1 września 1939 roku, o tragicznej historii Polski. Podczas uroczystości wicestarosta Ryszard Zając, gratulując sukcesów i życząc owocnej, pomyślnej pracy w nowym roku szkolnym, wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia za wyniki w nauce. Nagrodzeni stypendyści to uczniowie technikum – w kategorii najlepszy uczeń: Paulina Gońca, Kamila Krawczak, Bartosz Jarzęcki i Weronika Juszczak oraz w kategorii uczeń z pasją i talentem – Krystian Ćwikliński.

Pierwszoklasistom, którzy przy rekrutacji zgromadzili największą liczbę punktów, wręczono szkolne legitymacje.