Kadeci ZSEiT w Pasłęku pamiętają o bohaterze z Malborka

Kadeci ZSEiT w Pasłęku pamiętają o bohaterze z Malborka

[17.09.2021]

We wtorek 14 września 2021 roku w Sakówku k. Pasłęka, o godz.19.00 odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku ku pamięci kapitana pilota Krzysztofa Sobańskiego, który trzy lata temu zginął w katastrofie myśliwca MiG-29.

Pilot, wiedząc o awarii samolotu, prawdopodobnie zrobił wszystko, by maszyna nie spadła na tereny zabudowane. „Spełnił pragnienie Ikara - dla dobra innych poświęcił życie swoje.” - głosi napis na pamiątkowej tablicy. Obelisk poświęcił proboszcz ks. Marek Ruciński z parafii bł. Jerzego Matulewicza z Pasłęka.  

Kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wystawili posterunek honorowy przy obelisku i asystowali przy składaniu wiązanek. Kwiaty złożyli: pani Marlena Sobańska wraz z rodziną, Burmistrz Miasta i Gminy Pasłęk Wiesław Śniecikowski oraz liczni mieszkańcy Sakówka. Zapalono znicze pamięci. Dla naszych kadetów była to kolejna ważna lekcja patriotyzmu.

Dyrekcja ZSEiT w Pasłęku składa serdeczne podziękowania uczniom klas mundurowych za mobilizację i przybycie na uroczystość oraz patronat nad obeliskiem. Na szczególne podziękowania zasługują: Oliwia Korzeniewska, Wiktoria Pielech, Eryk Majka oraz absolwentka naszej szkoły Julia Machul.