Kadeci z ZSEiT  na obozie szkoleniowym

Kadeci z ZSEiT na obozie szkoleniowym

[06.10.2021]

W dniach 27.09-01.10.2021r. odbył się obóz szkoleniowy III klasy LO o ukierunkowaniu obronnym w bazie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego w Braniewie.

Programowe szkolenie przebiegało  zgodnie  z planem - spotkanie z pełniącym obowiązki Dowódcy 9 BBKPanc. majorem Janem Smalarzem, „lekcja” historii powstania Brygady i tradycji oręża polskiego, musztra i „ Bieg Batorego”, czyli bieg w umundurowaniu polowym na dystansie 9.5 km z przeszkodami. W kategorii do 35 lat kadet Kacper Kurach wywalczył  I miejsce, a drużyna ZSEiT zdobyła wysoką trzecią pozycję. Program obozu obejmował również szkolenie chemiczne i szkolenie strzeleckie. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego wśród kadetów zwyciężył Adrian Brzozowski, natomiast wśród kadetek - Laura Cześnik.

Kadeci  zapamiętają ten obóz z uwagi na udział w wielu uroczystościach, które miały miejsce w czasie ich pobytu w jednostce. Uczniowie wysłuchali koncertu Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Braniewskim Centrum Kultury. Wzięli udział w odbywającej się zgodnie z ceremoniałem wojskowym XXVII rocznicy powstania Brygady, w tym w Apelu Brygady i defiladzie. Obecny na uroczystości Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak wręczył Dowódcy Brygady panu pułkownikowi Grzegorzowi Barabiedze okolicznościowy grawerton. 

Obóz uczy kadetów żołnierskiego życia i jest wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Serdeczne podziękowania i życzenia żołnierskiego szczęścia należą się żołnierzom 9 Brygady. Dziękujemy.