Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT

Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT

[18.10.2021]

„Dobro szkoły naszym dobrem” takie hasło towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji Narodowej, które odbyło się 13 października 2021 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

W uroczystości uczestniczyli wicestarosta powiatu elbląskiego Ryszard Zając, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, emerytowani nauczyciele oraz szkolna społeczność.

Dyrektor Marian Matuszczak przypomniał historię święta edukacji oraz podziękował nauczycielom za ich ciężką i odpowiedzialną pracę, pogratulował dotychczasowych osiągnięć oraz nawiązał do trudnych warunków pracy w dobie pandemii. Także zwrócił uwagę na miniony rok szkolny, który upłynął w większości na nauce zdalnej.

Głos zabrał przedstawiciel starostwa powiatowego Pan wicestarosta Ryszard Zając podziękował za pracę i życzył dalszych sukcesów nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.

Pan burmistrz Wiesław Śniecikowski złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, pogratulował sukcesów, ciepło odnosząc się do codziennej pracy nauczycieli. Podkreślił współpracę szkoły a szczególnie klas mundurowych biorących udział w uroczystościach państwowych na terenie gminy.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia nauczycieli szczególnie zaangażowanych w swoją pracę. W tym roku  nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Lidia Zawarczyńska, Joanna Kisielewska, Mariola Kostecka, Małgorzata Gawrysiuk, Ryszard Barszcz, Aleksandra Daszkiewicz, Maciej Maciejewski, Edyta Sienkiewicz, Sylwia Szcześniak, Aneta Wołosz, Anna Błaszczyk i Mariusz Wolski.

Część  artystyczną akademii przygotowały klasy drugie a i b liceum o ukierunkowaniu obronnym pod opieką pani Moniki  Kucińskiej i pani Małgorzaty Cytryckiej. Uczniowie podziękowali za wytrwałość, cierpliwość i codzienny trud nauczycieli w czasie zdalnego nauczania i tradycyjnej nauki w szkole. Młodzież przygotowała pokaz niezbędnych pomocy dydaktycznych. Pomoce zostały przedstawione w sposób żartobliwy. Z przymrużeniem oka przedmioty mogą być wykorzystane na lekcjach np. wykrywacz ściąg.

Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły samodzielnie upieczone babeczki. Przygotowana akademia przebiegała w przyjemnej atmosferze i zgodnie z procedurami zachowania bezpieczeństwa w szkole.