ZSEiT  „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”

ZSEiT „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”

[14.12.2021]

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, a zwłaszcza kadeci z klas mundurowych, pamiętają o żołnierzach 9 Brygady i dlatego odpowiedzieli na apel Klubu 9 BBKPanc, aby przygotować świąteczne kartki.

Adresatami życzeń są żołnierze Brygady, którzy strzegą polskiej granicy z Białorusią. Większość z nich na pewno spędzi święta i Nowy Rok z dala od swoich rodzin i bliskich. Świąteczne kartki mają im pomóc przetrwać ten czas i ocieplić ich serca i uczucia, wzmocnić ich morale. 

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic…” - tak brzmi pierwsze zdanie przysięgi wojskowej, którą składają żołnierze. 

Taką przysięgę złożyły w minioną sobotę w 16 pułku logistycznym w Elblągu absolwentki ZSEiT z klasy mundurowej, które również wykonały kilka świątecznych kartek. Są to: Julia ANTCZAK, Aleksandra BRODOWSKA i Aleksandra  DZIKA.

Dyrekcja ZSEiT bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie tej akcji. Zostając żołnierzem,  przyjmuje się na siebie patriotyczny obowiązek obrony Ojczyzny i jej granic. Wszyscy wspieramy polskich żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy są na polskich granicach. Murem za polskim mundurem!