Delegacja ZSEiT na pożegnaniu wojskowego kontyngentu „Łotwa”

Delegacja ZSEiT na pożegnaniu wojskowego kontyngentu „Łotwa”

[17.12.2021]

Na zaproszenie Dowódcy 9 Brygady płk Grzegorza BARABIEDY w uroczystości pożegnania X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego „Łotwa” uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian MATUSZCZAK.

Misja w Republice Łotewskiej potrwa  pół roku. Większość z wyjeżdżających żołnierzy już tam była, chociaż są i tacy, którzy jadą na Łotwę i na misję po raz pierwszy. Dowódcą kontyngentu został mjr Wojciech Tuchalski z 9BBKPanc., który na łotewskiej misji był już dwa razy. Za każdym razem brygada z Braniewa kierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowią czołgi PT-91 i wozy dowodzenia.
Uroczystości  pożegnania żołnierzy towarzyszyła Orkiestra Wojskowa z Elbląga. Zbiórkę na placu apelowym 9 Brygady zakończyła defilada, po której żołnierze i zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

Podczas wręczenia okolicznościowego upominku dyrektor Matuszczak podsumował dotychczasową współpracę ZSEiT z 9BBKPanc., złożył świąteczne życzenia oraz wyraził nadzieję na owocną współpracę w nadchodzącym roku.