Uczniowie ZSEiT w Berlinie

[09.05.2022]

W niedzielę nadszedł czas na kulminacyjny punkt projektu realizowanego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku "Pracuję, doświadczam i uczę się Europy".

Po długich przygotowaniach nadeszła pora na szkołę życia. Z samego rana pierwsza grupa 10 uczniów ZSEiT wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Berlina. Po wielu godzinach warsztatów z języka niemieckiego, rozwoju osobistego i integracji, spotkań z doradcą zawodowym młodzież technikum ekonomicznego, agrobiznesu, żywienia i usług gastronomicznych oraz szkoły branżowej - mechanik samochodowy, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będzie kształcić umiejętności zawodowe i interpersonalne, jak również odkryje swoje zdolności adaptacyjne, funkcjonowania w różnorodnej grupie i radzenia sobie z dala od domu, bez rodziców.

Uczniowie, oprócz ubrań, spakowali do walizek dobre nastawienie, podekscytowanie i gotowość do nowych wyzwań. Trzymamy kciuki, aby z tym samym wrócili do Polski.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej i uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa.