Kadeci ZSEiT zakończyli szkolenia w 9 BBKPanc

Kadeci ZSEiT zakończyli szkolenia w 9 BBKPanc

[07.06.2022]

Ostatnie dwa tygodnie upłynęły kadetom II klas LOO z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęk na szkoleniach w 9 BBKPanc w Braniewie.

Tradycyjnie szkolenia rozpoczynały się spotkaniem w Sali Tradycji, gdzie kadetów witali kolejno Dowódca płk Sławomir Lidwa oraz pełniący obowiązki Dowódcy ppłk Zbigniew Graca. W ramach szkoleń, w kolejnych dniach  kadeci uczestniczyli w treningu musztry i w strzelaniu z karabinków pneumatycznych i  ASG /Air Soft Gun/, czyli Beryli. Wyniki strzelania z karabinków pneumatycznych były bardzo dobre. W klasie II LOO A zwyciężył Michał Strzelecki, drugi był Szymon Kujawski, a trzecie miejsce zajął Jakub Chojnacki. W klasie II LOO B zwyciężyła Kinga Pietera, drugi był Dawid Bogacki, trzecie miejsce zajął Mateusz Rogulski. Kolejny stały element szkoleń to przemieszczenie plutonu na dużą odległość, w tym drużynowy bieg na orientację. Zwycięzcami w tej konkurencji były drużyny „CHORĄŻEGO” - kapitan kadet Michał Strzelecki i „SĄSIADÓW” - kapitan kadet Konrad Dobies. Podczas szkoleń kadeci zabezpieczali w roli sędziów Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w biegach indywidualnych i drużynowych.

Ciekawym elementem szkoleń były spotkania z żołnierzami USA - zapoznanie z ich sprzętem i wyposażeniem. Wspólne z Amerykanami rozgrywki na hali sportowej dostarczyły niesamowitych wrażeń. Były zacięte mecze w piłkę nożną, koszykówkę i  siatkówkę, wymiana elementów umundurowania i długie, trwające do późnych godzin wieczornych żywiołowe rozmowy. Kadeci mieli możliwość obserwowania psów bojowych wykrywających materiały wybuchowe. Te wspomnienia zostaną w pamięci na wiele lat.             

Rozliczenie sprzętu kwaterunkowego oraz złożenie podziękowań Dowódcy Brygady za możliwość odbycia tak intensywnych szkoleń kończyły pobyt w  9BBKPanc.

Opiekunami młodzieży byli: p. Małgorzata Cytrycka, p. Monika Kucińska i mjr Bolesław Czechowski.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.