Ślubowanie pierwszoklasistów w ZSEiT

[03.10.2022]

Ubiegły czwartek, 29 września był dla uczniów klas pierwszych dniem wyjątkowym pod każdym względem.

Tego właśnie dnia stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Wszytko było inaczej już od rana. Pierwszą godzinę lekcyjną spędzili, nie jak zawsze w klasach na przyswajaniu wiedzy, ale na skradaniu się pod drzwi auli i nasłuchiwaniu, co też się tam dla nich szykuje.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00. Część oficjalną otworzyła i poprowadziła Pani Wicedyrektor Lidia Zawarczyńska, która po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, powitała wszystkich obecnych, a przede wszystkim uczniów klas pierwszych. Pani Wicedyrektor w kilku słowach podkreśliła rangę uroczystości oraz zaprezentowała sylwetki uczniów, którzy zostali wyróżnieni ślubowaniem „na sztandar”. A byli to: Agata Szaflik, Weronika Drzewiecka, Jonatan Szeluga, Maja Stalkowska, Borys Marczak i Aleksandra Szynkowska.

Niezwykle dostojnie prezentowali się uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego w swoich mundurach stojący na środku auli.

Po części oficjalnej, kiedy podniosła atmosfera ustąpiła miejsca tradycji otrzęsin, nad sceną zapanowali uczniowie klasy 2AT/GT, którzy wraz z wychowawcą przygotowali kilka konkurencji, dzięki którym, zgodnie z tradycją, uczniowie klas pierwszych mieli dowieść, że zasłużyli na miano UCZNIÓW. Pierwszą konkurencją było ubijanie białek na czas. Cała sala głośno dopingowała walczących dzielnie o honor klasy. Kolejne zmagania wzbudzały równie wielkie emocje - od odkręcania śrubek, aż po układanie portretu wychowawcy z puzzli. Była także chwila z poezją – podczas zliczania punktów Pani Dyrektor zaprezentowała wiersz J. F. Klimka „Koty są dobre na wszystko”. Aby tradycji stało się zadość, na koniec musiało odbyć się ślubowanie. Wszystkie pierwszaki dzielnie powtarzały słowa ślubowania za Mają Brygułą. I wszystko stało się jasne – mamy już uczniów w klasach  pierwszych!