Uczniowie ZSEiT w Hiszpanii

Uczniowie ZSEiT w Hiszpanii

[20.10.2022]

We wtorek, 18 października ostatnia grupa projektu Erasmus+ "Pracuję, doświadczam i uczę się Europy" wyruszyła na staże zawodowe do Hiszpanii.

14 uczniów technikum kształcącego w zawodach technik ekonomista, technik agrobiznesu i technik żywienia i usług gastronomicznych najpierw pokonało trasę do Warszawy, aby stamtąd wylecieć na dwa tygodnie do Torremolinos, miasteczka na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol. Tam oprócz kształcenia zawodowego stażysci zdobędą mnóstwo kulturowych doświadczeń i przeżyją wiele wyzwań.

Sam wyjazd poprzedziły warsztaty języka hiszpańskiego, warsztaty rozwoju osobistego i integracji, spotkania z doradcą zawodowym, które pozwolą młodzieży zaadoptować się w nowym miejscu i otworzyć na nowe doświadczenia.

Uczniowie wieczorem dotarli do hotelu i spotkali się z partnerem Euromind, który wprowadził ich w klimat staży i objaśnił zasady funkcjonowania na wyjeździe. Pogoda jak na razie dopisuje. Przed uczniami sporo emocji przed zaprezentowaniem się w nowych miejscach pracy.

Swoje wrażenia młodzież na pewno zrelacjonuje w postach na fb szkoły, dlatego zapraszamy do śledzenia, aby na bieżąco wiedzieć, jak uczniowie radzą sobie w nowych warunkach.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej i młodzież nie ponosi żadnych kosztów uczestnictwa.