„Lekcja o Funduszach Europejskich” w ZSEiT!

„Lekcja o Funduszach Europejskich” w ZSEiT!

[30.10.2022]

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przystąpił do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli, czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Szkoła otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie którego przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia. Uczestnikami akcji były klasy czwarte technikum kształcącego w zawodach: technik agrobiznesu i technik ekonomista, a osobą prowadzącą Ryszard Barszcz.

Po zrealizowanych lekcjach nauczyciel i uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie pn. „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów najciekawszych prac organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.

Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja