Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych

w Pasłęku

 

Misja szkoły:

„UCZYMY SIĘ NIE DLA SZKOŁY, LECZ DLA ŻYCIA”

                                                                                                                             Seneka

Wizja szkoły:

 

„WYCHOWANIE CZŁOWIEKA ODPOWIEDZIALNEGO, ŚWIADOMEGO PODEJMOWANYCH DECYZJI I OTWARTEGO NA ŚWIAT”

Członkowie samorządu  organizując  imprezy okolicznościowe, zbiórki charytatywne, konkursy, dbając o wystrój szkoły mają  ogromny i niepowtarzalny wpływ na atmosferę panującą w szkole. Co dwa lata  odbywa się kampania przedwyborcza, na której kandydaci przedstawiają swój program wyborczy. Samorząd daje uczniom nie tylko możliwość wpływania na życie w szkole, ale też daje szansę na rozwój swojej osobowości i doskonalenie różnych umiejętności.  

Uczymy się współpracy w grupie, planowania i organizowania swojej pracy. Nabyte umiejętności i kompetencje możemy wykorzystać w swoim życiu codziennym.  

ZARZĄD:

Szymon Rogowski- przewodniczący SU, uczeń klasy IV TŻiOU

Bartłomiej Jaworski - zastępca przewodniczącego SU, uczeń klasy IV TŻiOU

Maja Stalkowska - sekretarz SU,  uczennica klasy II TŻiOU

 

POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

Angelika Felska - uczennica klasy I TŻiOU

Julia Torucka  - uczennica klasy I TŻiOU

Dominika Juchniewicz - uczennica klasy I TŻiOU

 

Opiekun Samorządu  Uczniowskiego – Monika Kucińska 

 

Działalność SU w roku szkolnym 2022/2023

 MIKOŁAJKI

Przez cały dzień panował świąteczny nastrój Do szkoły zawitał Mikołaj wraz ze swoimi Mikołajkami i pomocnikami. Na korytarzach dominował czerwony kolor, rozbrzmiewał dźwięk dzwonka św. Mikołaja. Każdy otrzymał drobny, słodki upominek. Odbyły się również liczne konkursy. W konkursie „na największą liczbę czapek mikołajowych w klasie” zwyciężyła klasa III GT wraz z wychowawcą, a w konkursie „na najlepsze świąteczne przebranie” wygrała Julia Potrapeluk z klasy IV GT. Do konkursu „na najbardziej świąteczną salę” przystąpiło 10 klas. Wybór najpiękniej udekorowanej sali był niezwykle trudny, ponieważ każda przystrojona sala była piękna i wprowadzała w świąteczny nastrój. Zwycięzcami są wszyscy uczniowie i wychowawcy, którzy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział we wspólnym dekorowaniu. Po długich obradach jury przyznało I miejsce egzekwo  klasom II LO i IIIa LO. Wyróżnienie przyznano uczniom klasy III GT za pomysłowość i własnoręcznie przygotowanego bałwana.Wszystkim klasom gratulujemy! Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, dużo uśmiechu i wspaniały dzień: uczniom, wychowawcom, rodzicom, pracownikom, nauczycielom oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, no i oczywiście naszemu kochanemu św. Mikołajowi, który o nas nigdy nie zapomina.