Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych

w Pasłęku

 

Misja szkoły:

„UCZYMY SIĘ NIE DLA SZKOŁY, LECZ DLA ŻYCIA”

                                                                                                                             Seneka

Wizja szkoły:

 

„WYCHOWANIE CZŁOWIEKA ODPOWIEDZIALNEGO, ŚWIADOMEGO PODEJMOWANYCH DECYZJI I OTWARTEGO NA ŚWIAT”

Członkowie samorządu  organizując  imprezy okolicznościowe, zbiórki charytatywne, konkursy, dbając o wystrój szkoły mają  ogromny i niepowtarzalny wpływ na atmosferę panującą w szkole. Co dwa lata  odbywa się kampania przedwyborcza, na której kandydaci przedstawiają swój program wyborczy. Samorząd daje uczniom nie tylko możliwość wpływania na życie w szkole, ale też daje szansę na rozwój swojej osobowości i doskonalenie różnych umiejętności.  

Uczymy się współpracy w grupie, planowania i organizowania swojej pracy. Nabyte umiejętności i kompetencje możemy wykorzystać w swoim życiu codziennym.  

Patryk Żukowski- przewodniczący, uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu  

Kamila Krawczak - zastępca przewodniczącego,  uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego 

Patrycja Dywan - członek SU, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego z elementami kształcenia wojskowego 

Opiekun Samorządu  Uczniowskiego – Monika Kucińska  

Działalność SU w roku szkolnym 2019/2020

Halloween:

Dzisiejszy zlot "łagodnych" czarownic w ZSEiT miał typowo humorystyczny i edukacyjny charakter.

Mimo kontrowersyjnych opinii, Halloween jest tradycją obowiązującą w krajach anglojęzycznych i czarownice chciały zapoznać z najbardziej typowymi zabawami:

- Jack-o'-lantern - czyli światełko w wydrążonej dyni - symbol święta Zmarłych i według irlandzkiej tradycji miał odstraszać złe duchy.

- Apple-bobbing - to zabawa, która ma gwarantować szczęście w nadchodzącym roku.

- Trick-or-treating - dzisiaj bez psikusa, czyli słodki element zwieńczający krótką zabawę. 

Mamy nadzieję, że wypędziłyśmy złe duszki z naszej szkoły.

 

Mikołajki: 

U nas 6 grudnia  to dzień pełen wrażeń.  Było u nas czerwono i mikołajkowo. Zawitał do nas Święty Mikołaj wraz ze swoimi Mikołajkami. Rozdawał słodkości dla tych wszystkich, którzy byli grzeczni. Za te wspaniałe pyszności chcielibyśmy podziękować, zarówno w naszym jak i Mikołaja imieniu dla naszych lokalnych przedsiębiorców:

SKLEP SPOŻYWCZY  Janusz Świderski; Sklep Spożywczo-Przemysłowy Bożena Rucińska; Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ELZET” Zdzisław Zarzeka; P.H.U. Piotr Lutomski; MEBLE PIRÓG STYLE Arkadiusz Piróg; MD OKNA Daniel Majcher; SIELAWKA Anna Sielawa; ŻWIROWNIA PASŁĘK TRANSPORT I WYDOBYCIE Maciej Naspiński. Było przepysznie.

W tym samym dniu miał się odbyć konkurs „Na najbardziej Świąteczną salę” niestety z przyczyn od nas niezależnych jego rozstrzygnięcie zostało przełożone na dzień 09.12.2019 r.

Do konkursu zgłosiło się 11 klas: I GT (G), IV GT/MT, II AT/ET,  I AT/ET (SP), III GT/AT, I LOO (G) i LOO (SP), II LOO, III LOO, II GT, I MB/SB. Jury miało ogromny dylemat i uznało, że I miejsce zajęła klasa: II AT/ET; II miejsce klasa I LOO (G) natomiast III miejsce zajęły ex aequo klasy: III GT/AT, I MB/SB i III LOO. GRATULUJEMY. Należy dodać, że wszystkie sale zostały  pięknie udekorowane. Dzięki temu zrobiło się naprawdę świątecznie.

Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie, dużo uśmiechu i wspaniały dzień: uczniom, wychowawcom, pracownikom, nauczycielom oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. No i oczywiście naszemu kochanemu MIKOŁAJOWI, który o nas nie zapomniał. 

           Dziękujemy za fantastyczny dzień

Konkurs piosenki świątecznej: 

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną, a tutaj ... oj działo się, działo Kolejny konkurs piosenki świątecznej ukazał pozytywną waleczność poszczególnych klas Rekordowa liczba klas, a tylko 3 miejsca. Wszyscy byli wspaniali i odważni. Ale wygrany może być tylko jeden??? Nieprawda!!! Dwie klasy II LO i II GT ex aequo zajęły PIERWSZE miejsce. Za nimi III OL, a miejsce na podium zamknęła III AT/GT. Było szałowo, kolorowo i jak najbardziej świątecznie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. 

Szlachetna paczka: 

08 grudnia 2019 roku odbył się finał „SZLACHETNEJ PACZKI”. Wraz z wolontariuszami oraz  opiekunami rodziny, dla której zdecydowaliśmy się pomóc,  mieliśmy przyjemność  przekazać zgromadzone  paczki. Kolejny rok społeczność naszej szkoły pokazała, że ma ogromne serca. Dziękujemy: młodzieży, rodzicom, wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom. Dzięki waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy byliśmy w stanie zrealizować wszystkie potrzeby rodziny. Większość z nas zaliczyła tę lekcję na szóstkę. Zbiórka pieniędzy  zorganizowana w poszczególnych klasach, dodatkowo zbiórka pieniędzy zorganizowana przez nauczycieli i pracowników szkoły pozwoliły nam na zakup pralki, odkurzacza oraz 1 tony węgla. Dodatkowo tyle darów przygotowanych przez poszczególne klasy. To wszystko wywołało u rodziny uśmiech i radość, a w szczególności u chłopca.  Kochani OGROMNE DZIĘKI. 

Podziękowania należą się również księgarni „ELVIS”, która co roku wspiera nas przekazując papier do okładania paczek oraz dla Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „TIBOJ” – skład opału, które dołączyło się do Szlachetnej Paczki poprzez obniżkę ceny oraz transport gratis. 

Dzień Walentego:  

Dzień Walentego to czas, kiedy wyrazy sympatii możemy wyrazić na różne sposoby i w różnych okolicznościach. Nawet w szkole. Staraliśmy się natchnąć i tych młodszych, i tych starszych do miłowania. Oto recepta: garść serduszek z sentencjami, czerwony kolor, uśmiech na twarzy i mamy wspaniałą atmosferę. Wszystkim życzymy udanego dnia !!!! 

Dzień Kobiet: 

Nasi Panowie nie zapomnieli o nas. W tym dniu przygotowali wiosenne serca z życzeniami dla Kobiet oraz ściankę do zdjęć. Panie i dziewczęta otrzymywały w tym dniu słodkości oraz wyjątkowo dużo życzeń i pięknych kwiatów. DZIĘKUJEMY