Uczniowie ZSEiT poznają Polskę

[05.12.2022]

W miniony czwartek, 1 grudnia 54 uczniów klas Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych wzięło udział w wycieczce zorganizowanej w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczniowie, podzieleni na grupy, poznawali tajniki ludzkiego organizmu. Pod okiem edukatorów mikroskopowali, wykonywali doświadczenia ukazujące m.in. sposoby analizowania próbek krwi, wykazywali się kreatywnością w rozwiązywaniu problemów technicznych i nieźle nagłowili, zanim zbudowali most Leonarda. Po pasjonujących zajęciach i zabawach na przygotowanych stacjach uczniowie pojechali do Gdańska. Zwiedzając wystawę w towarzystwie przewodnika, z zainteresowaniem wysłuchali barwnych i przejmujących opowieści o pierwszych dniach wojny w Wolnym Mieście, o poświęceniu i bohaterstwie obrońców Poczty Polskiej.

Po smacznym obiedzie, chociaż poczuli się już trochę zmęczeni, wyruszyli na zwiedzanie pięknej Gdańskiej Starówki. Kilkoro uczniów podziwiało uroki miasta nad Motławą z pewnej wysokości – z koła widokowego AmberSky. Skąpane w mroku i tysiącach świateł Stare Miasto zrobiło na nich ogromne wrażenie jak również jarmark bożonarodzeniowy, który bardzo chętnie odwiedzili. W drodze powrotnej nie obyło się bez kolacji w McDonald’s.

Wypełniony radosnym śpiewem autobus, to chyba znak, że wycieczka była udana.