Obóz szkoleniowy klasy III OLa - ZSEiT w 9 BBKPanc w Braniewie 15-19.05.2023r.

[24.05.2023]

Tym razem klasa III OLa odbyła swoje szkolenie w 9 BBKPanc pod opieką nauczycieli: Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego.

W poniedziałek po przyjeździe czekała na kadetów niespodzianka. Uczniowie zostali zakwaterowani w kontenerach mieszkalnych, takich, jak dla żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Wszyscy musieli przestrzegać regulaminu oraz harmonogramu obozu. Każdy dzień rozpoczynał się  pobudką o godz. 6.00 i zaprawą fizyczną o godz. 6.30. Kadeci odbyli trening musztry, zgodnie z planem szkolenia, oraz trening na hali sportowej, a także sprawdzian, czyli strzelanie z karabinków pneumatycznych. Wyniki strzelania były rewelacyjne. Zwyciężył Filip Gnatkowski –osiągając wysoki wynik 48 pkt. na 50 możliwych. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Pielech - 45 pkt., a trzecie - Hubert Kałuski - 44 pkt. W ramach szkolenia kadeci uczestniczyli w pokazie broni strzeleckiej i sprzętu wojskowego w parku wozów bojowych (wraz ze słuchaczami Akademii Marynarki Wojennej z IV roku), brali udział w apelu Brygady, podczas którego była zbiórka pieniężna na Kingę Rydz – małą córkę żołnierza. Uczniowie kl. III OLa codziennie uczestniczyli w treningu musztry, w zajęciach w hali sportowej i korzystali z basenu. Kadeci brali również udział w pokazie bloku szkoleniowego: sal saperskich, trenażerów czołgistów, samobieżnej armatohaubicy „GOŹDZIK”, makiety terenu, sal taktyki i rozpoznania. Mieli także okazję doskonalić swoje umiejętności w Wojskowej Straży Pożarnej i uczestniczyć w zajęciach z SERE, czyli surwiwalu, przetrwania ,unikania, oporu i ewakuacji z terenu zajętego przez przeciwnika. Zwyciężyła drużyna Wiktorii Pielech „CIOCIA ANIA”, drugie miejsce zajęła drużyna Fabiana Dziengo „AGENCI 07”, a trzecie ex aequo drużyny Sary Winogrodzkiej „LEGIUNIA” i Damiana Wilka „MUSK”. W ostatnim dniu obozu nastąpiło rozliczenie sprzętu kwaterunkowego i podziękowanie Dowódcy Brygady za gościnę i możliwość odbycia krótkiego, ale intensywnego szkolenia. Przez cały pobyt panowała przyjazna atmosfera. Na pewno nie był to stracony czas. Klasa III OLa doskonaliła współdziałanie w zespole i integrowała się.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Uczniowie /kadeci III A klasy mundurowej LO ZSEiT PASŁĘK przy współpracy opiekunów: mgr Moniki KUCIŃSKIEJ i nauczyciela szkolenia wojskowego mjr rez. Bolesława CZECHOWSKIEGO.