Kadeci ZSEiT w WOT

[23.09.2020]

FERIE W MUNDURZE to oferta szkolenia IV Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przedstawiona 22.09.2020 r. uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Oferta zawiera 16-dniowe szkolenie, które obejmuje zajęcia z taktyki, strzelania, sztuki przetrwania, a także kształcenia obywatelskiego i udzielania pierwszej pomocy.

Warunkiem koniecznym przystąpienia do szkolenia jest: pełnoletniość, posiadanie polskiego obywatelstwa, niekaralność za przestępstwa umyślne, posiadanie kategorii zdrowia potwierdzonej przez Rejonową Wojskową Komisję Lekarską.

FERIE W MUNDURZE prowadzone będą w czasie ferii zimowych na przełomie stycznia

i lutego 2021 r. w jednej z czterech lokalizacji: Olsztyn, Morąg, Braniewo i Giżycko.

Po zakończeniu szkolenia uczniowie stają się pełnoprawnymi żołnierzami służby czynnej.

Kadeci z trzeciej klasy wykazali duże zainteresowanie ofertą i wielu z nich złożyło już stosowne wnioski. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż odbywa się w systemie rotacyjnym raz w miesiącu przez jeden weekend. Służba odbywać się będzie w 43. batalionie piechoty lekkiej w Braniewie.