Kadeci  ZSEiT na sprinterskim biegu na orientację

Kadeci ZSEiT na sprinterskim biegu na orientację

[02.06.2021]

Kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku podczas sprinterskiego biegu na orientację na pasłęckiej Starówce nie wystąpili w roli zawodników, lecz obserwatorów punktów kontrolnych.

31 maja 2021r. już po raz drugi odbyły się biegi na orientację, tym razem były to Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w skład której wchodzi zaprzyjaźniona z ZSEiT 9 Braniewska Brygada Pancerna im. Króla Stefana Batorego. Brygada jest  także głównym organizatorem  tych mistrzostw. Walka zawodników  była bardzo zacięta. W krótkim czasie należało zaliczyć 15-20 punktów kontrolnych, które monitorowali kadeci w ramach wolontariatu. Udział wzięło 16 jednostek wojskowych, czyli 160 żołnierzy i trenerów.

W ceremonii zakończenia zawodów udział wzięli goście zaproszeni przez Dowódcę Brygady

płka Grzegorza Barabiedę - Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Matuszczak, którzy wręczyli zwycięzcom statuetki i dyplomy. W podziękowaniu za pomoc i gościnę w imieniu Dowódcy Brygady jego zastępca ds. szkolenia ppłk Piotr Szelezin wręczył  gospodarzom miasta pamiątkowe ryngrafy.

Burmistrz Pasłęka, zapraszając na kolejne mistrzostwa, zapewnił, że Wojsko Polskie jest zawsze mile widziane w garnizonie Pasłęk.