Kadeci ZSEiT  na obchodach Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów

Kadeci ZSEiT na obchodach Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów

[20.01.2022]

W dniu 18 stycznia 2022 r. na zaproszenie Burmistrza Pasłęka dra Wiesława Śniecikowskiego kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wzięli po raz drugi udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów - faszyzmu i komunizmu - na Warmii i Mazurach.

Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmiku i Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Uroczystość otworzyła msza odprawiona w intencji ofiar, którą koncelebrował ks. Dariusz Kułakowski. Dalsza część Dnia Pamięci odbyła się pod pomnikiem Orła Białego, gdzie kadeci wystawili kompanię i posterunek honorowy. W trakcie uroczystości odegrano hymn państwowy. Po przemówieniach burmistrza Pasłęka i wicewojewody Piotra Opaczewskiego złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. W imieniu ZSEiT wiązankę złożył dyrektor szkoły Marian Matuszczak.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej patriotycznej uroczystości.